Jauns jumts PDF Drukāt E-pasts
Autors Rūdolfs Ašmis   

Tuvojas pavasaris un tas ir laiks, kad savos namos veicam inventarizāciju: ieviešam tīrību un kārtību. Šo un to pielabojam un sakārtojam katru gadu, bet kāda daļa gan katrā namā ir ilglaicīgi lietojama. Tomēr itin viss kādreiz nolietojas un ir atkal jāatjauno. Tā noticis arī ar Ventspls baptistu draudzes dievnama jumtu: pienācis brīdis to nomainīt. Jau ilgāku laiku draudze cītīgi krājusi līdzekļus, apzinoties, ka „Katrai lietai ir savs nolikts laiks, un katram īstenošanai paredzētam nodomam zem debess ir sava stunda. ” (Salamans mācītājs 3.1.) . Baptistu draudzes lūgšanu namam šogad atzīmejami 123. tā pastāvēšanas gadi, un visu šo laiku celtne ne tikai uzticīgi kalpojusi draudzes locekļiem, bet arī palīdzējusi īstenot daudzu ventspilnieku vajadzības: šeit allaž bijusi vieta skaistiem garīgas mūzikas koncertiem un labdarības pasākumiem.

Kā vēsta 1913.gadā izdotais rakstu krājums „Latviešu baptistu draudžu izcelšanās un viņu tālākā attīstība” tagadējā svētdienas skolas un draudzes kancelejas māja bijusi pats pirmais baptistu lūgšanas nams Kurzemē. Pienācis laiks, kad „vecās telpas nespēja uzņemt ne pašus draudzes locekļus, kur vēl citus ļaudis” un draudze uzņēmās jauna, plašāka nama būvi. Locekļi un draugi, ne tikai deva naudu, bet paši visi personīgi strādāja, pat sievietes un bērni palīdzēja ķieģeļus kraut. Pretinieki mēģināja visādi aizkavēt būves darbus, lai neuzceltu tik varenu baptistu baznīcu Ventspilī, pat panāca, ka uzmūrētais stāvs veselu gadu palika bez jumta uzlikšanas un priecājās, ka nu milzu mūri no lietus un sniega sabrukšot. „ Bet tas Kungs palīdzēja, izdabūja atļauju pabeigšanai un lielā ērtā ēka priekš vairāk nekā 800 personām, līdzi ar citām zālēm un sludinātāju dzīvokļiem tika 3 gados pabeigta. Nams tapa iesvētīts 1895.gada 5.novembrī.”

„Dvēsele, kas bagātīgi svētī citus, taps stiprināta, un, kas bagātīgi veldzē citus, arī pats kļūs veldzēts" (Salamana pamācības 11:24-25). Pietrūkst pavisam nedaudz, lai 123.gadus senās kultūrvēsturiskās celtnes jumta nomaiņu varētu uzsākt šajā pavasarī. No nepieciešamajiem 74756 euro, pašas draudzes spēkiem sarūpēti 34500. Ar pilsētas Domes atbalstu 35000 euro apmērā, jumta nomaiņas darbus plānojam uzsākt jūlijā - augustā, tāpēc ir īstais brīdis katram, kurš sajūt šo aicinājumu, paust savu sirsnīgo un patieso līdzdalību, lai labie nodomi īstenotos pilnībā! Pievienojot savu eiro, Tu paātrināsi mērķa sasniegšanu. Nams, kurš sagaidījis Latvijas valsts piedzimšanu un visu simtgadi bijis kopā ar tautu, pelnījis godu, atzinību un iespēju vēl ilgus gadus kalpot savas draudzes un visu ventspilnieku garīgai izaugsmei!

"Viņa nams esam mēs, ja drosmi un cerību, ar ko lepojamies, stipru paglabājam līdz galam." (Ebr.3:6)

Ziedojumu vari veikt, ieskaitot Ventspils baptistu draudzes kontā ar mērķi “jumta remontam”:

Reģistrācijas Nr.: 90000316554
AS LUMINOR BANKA
Konta Nr.: LV12RIKO0002013022362

 

 

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 19 jūnijs 2018 23:36
 

Nākošā tiešraide:

svētdien, plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Sv Jūn 16 @11:00 -
Dievkalpojums
Sv Jūn 23 @11:00 -
Dievkalpojums

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 181 viesi 

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk