3.stāva remonts PDF Drukāt E-pasts

Kopš rudens baznīcas trešajā stāvā notiek rosība. Sākumā bija doma tikai nedaudz veco krāsu notīrīt, nelielu remontiņu uztaisīt. Bet tas viss aizgāja plašāk.

Kopš rudens baznīcas trešajā stāvā notiek rosība. Sākumā bija doma tikai nedaudz veco krāsu notīrīt, nelielu remontiņu uztaisīt. Bet tas viss aizgāja plašāk.

Šobrīd ir jau izdarīts diezgan liels darbs. Ir notīrīti baļķi, kas padomju laikā bija nokrāsoti zilganzaļā krāsā - attīrījām, atsedzām dabīgo koku. Vēl tika izjauktas starpsienas telpām, kas bija nevajadzīgas. Tika demontētas vecās apkures caurules. Galvenais, ir veikti siltināšanas darbi, lai siltums lieki neplūstu prom. Tur ieguldīti lieli līdzekļi. Ir izjauktas vecās grīdas un pacelti augstāk griesti, lai varētu redzēt vecos baļķus, kuri bija apslēpti. Mēs cenšamies izcelt vērtību senatnīgajā. Esam piesaistījuši dizaineru, kurš palīdz ar padomiem.

Mums trūkst tādu telpu, kur varētu sanākt ap 100 cilvēku. Tur varētu rīkot pasākumus svētdienas skolai, korim vai citām vajadzībām. Kā atceramies, Padomju laikos augšā bija arī ēdināšana un kādreiz svinējām kāzas.

Remonta laikā esam izvilkuši vairākas lodes – kādas 3 no stendera un vēl arī no sienām. Kā zinām, kara laikā baznīca bija atņemta un tajā bija noliktava vāciešiem, acīmredzot šaudījušies. Atrastas arī aploksnes ar dažādiem jautājumiem uz lapiņām, iespējams, no kādiem vakariem vai no jautājumiem mācītājam. Atrastas 20.gs.sākuma avīzes latviešu un vācu valodā, kuras tikušas izmantotas kā izolācijas materiāls sienās, un plakāts ar cara ģimenes fotogrāfijām.

Cenšamies sanākt reizi nedēļā. Liels paldies vīriem, kuri nāk savā brīvajā laikā. Paldies arī draudzei par finansiālo atbalstu.

 

Kaspara Ašnevica stāstīto

dokumentēja Inga Arāja

 

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 24 marts 2024 19:17
 

Nākošā tiešraide:

svētdien, plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Sv Jūl 28 @11:00 -
Dievkalpojums
Sv Aug 04 @11:00 -
Dievkalpojums

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 178 viesi 

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk