PANĀKUMI BIZNESĀ IR KOMANDAS SPORTS PDF Drukāt E-pasts
Autors PANĀKUMI BIZNESĀ IR KOMANDAS SPORTS   

Lai atrastu paraugu panākumu gūšanai mūsdienu darba vidē, mums nav jālūkojas tālāk par cilvēku ķermeni. Slimības bieži vien ir sekas tam, ka kāda ķermeņa daļa nedarbojas adekvāti vai pat nedarbojas vispār. Iedomājieties visādi citādi veselīgu ķermeni, bet bez sirds vai smadzenēm, kuras regulē visa ķermeņa funkcionēšanu. Pat, ja visi citi orgāni ir pilnībā funkcionāli, dzīvība bez kāda no svarīgajiem orgāniem, ir neiespējama.

Līdzīgi ir ar darba vidi, individuāli vai korporatīvi, tā ir daudzu cilvēku ieguldījuma, dažādu spēcīgo pušu, dāvanu un pieredzes līmeņu summa, kas apvienota kopīgas misijas realizēšanā.

Nesen man bija iespēja tikties ar kādas nelielas firmas dalībniekiem, aci pret aci un tad ar visiem kopā, lai apskatītu katra raksturīgās iezīmes, spēcīgās puses, nepieciešamību efektīvai sadarbībai ar citiem un, kā izpaužas stress, kad gaidas nepiepildās. Lietojot, tā saukto, Birkmana novērtējuma metodi, viņi uzzināja par sevi un citiem daudz jauna.

Viens no šāda veida mijiedarbības ieguvumiem ir iespēja uzzināt un novērtēt vienam otra spējas un atšķirības, un to, kā efektīvi sadarboties, saprotot, kā papildināt citam citu, esot iesaistītiem dažādos projektos un uzdevumos.

Kā tas darbojas, mēs tieši varam novērot komandu sporta veidos, kad sportisti darbojas savās pozīcijās un pilda savus uzdevumus, vienalga, futbolā vai amerikāņu futbolā, basketbolā vai hokejā. Viņi katrs spēlē ieņem dažādu lomu, bet, lai komanda gūtu uzvaru, katram darbs jāpaveic labi.

Arī Bībelē bieži vien ir pieminēta koncepcija par darbu komandā, lai arī attiecības ar Dievu un to pieaugšana ir ļoti personisks, individuāls process. Lūk, daži principi:

Radošas "berzes" vērtība. Metāla berzēšana pret metālu ir sena un pārbaudīta metode, kā uzasināt asmeni. Līdzīgi kā mūsu savstarpējā mijiedarbība, pat konflikti un šķietams haoss iznākumā kalpo kā viens no labākajiem veidiem, kā plānot, izvērtēt alternatīvas un atrast jaunus risinājumus problēmām. "Dzelzs tiek ar dzelzi uzasināta, un vīrs trin vīru" (Salamana pamācības 27:17).

Ieguvumi, kad atbalstām viens otru. Ir brīži, kad jūtamies noskaņoti darīt lietas pa savam un nepieļaut citu iesaistīšanos tajās. Tomēr apvienoti spēki, kapacitāte un spējas, kādas ir diviem vai vairākiem cilvēkiem, strādājot kopā, neapšaubāmi pierādījuši sevi kā efektīvāki un produktīvāki. "Diviem ir labāk nekā vienam būt, tāpēc, ka viņiem tad iznāk labāka alga par viņu pūlēm; ja viņi krīt, tad viens palīdz otram atkal tikt uz kājām. Bet nelaime tam, kas ir viens! Kad tas krīt, tad otra nav, kas viņu pieceļ! Tāpat arī, kad divi guļ kopā, viņi viens otru silda, bet kur lai ņem siltumu viens pats? Un, ja kāds var vienu pārvarēt, tad divi taču var tam pretī stāties, un trīskārtēju auklu nevar tik drīz pārraut" (Salamans mācītājs 4:9-12).

Cik svarīgi ir dalīties zināšanās. "Neviens no mums nav tik gudrs kā visi kopā", vēsta sens teiciens. Viens no veidiem, kā būt efektīvai komandai, ir dalīties pieredzē, gudrībā un uzskatos, kurus esam ieguvuši no citiem. "Un, ko tu esi dzirdējis no manis, daudziem lieciniekiem klāt esot, to cel priekšā uzticīgiem cilvēkiem, kas būs noderīgi mācīt atkal citus" (2. Timotejam 2:2).

© 2017. Roberts Dž. Tamasi ir viceprezidents bezpeļņas organizācijai Līderu Mantojums, Atlantā, ASV. Roberts ir autors grāmatām Business at Its Best: Timeless Wisdom from Proverbs for Today's Workplace; Tufting Legacies; un līdzautors, kopā ar David A. Stoddard, The Heart of Mentoring, u.c. Viņš publicē blogā: www.bobtamasy.blogspot.com.


 

Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1.  Vai jūs, vai arī kāds, kuru pazīstat, ir cietis no tā, ka svarīga organisma daļa nedarbojas tā, kā tai paredzēts? Kādi bija simptomi un kā pārējās daļas sadarbojās, lai atbalstītu organismu?

 

2. Vairumā dienu, kad ķeraties pie darba, vai jūs parasti to uztverat kā individuālu uzdevumu, vai kā daļu no komandai paveicamā, lai uzņēmums sasniegtu mērķi? Paskaidrojiet savu atbildi.

 

3.  No jūsu pieredzes, kāds ir lielākais ieguvums, strādājot komandā, kad saskaramies ar izaicinājumiem un iespējām? Palūkojoties uz jautājumu nedaudz no citas puses - kā mēs varam izmantot komandas perspektīvu, lai veicinātu garīgo izaugsmi un ražīgumu?

 

4. Kādi ir daži lielākie šķēršļi vai traucēkļi efektīvam darbam kā komandai tirgus vidē?



Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties lasīt vairāk par šo tēmu, lasiet :

Romiešiem 12:4-8; 1. Korintiešiem 12:12-26; 2. Korintiešiem 3:5; 2. Timotejam 1:13.


Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 01 jūnijs 2017 21:38
 

Nākošā tiešraide:

svētdien, plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Pie Mai 03 @19:00 -
Pateicību un lūgšanu vakars
Sv Mai 05 @11:00 -
Dievkalpojums
Sv Mai 12 @11:00 -
Dievkalpojums

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 186 viesi 

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk