APJUKUMA LAIKS PDF Drukāt E-pasts
Autors APJUKUMA LAIKS   

Kā katru gadu, kad tas tuvojas noslēgumam, mēs nereti ievērojam interesantu paradoksu. No vienas puses ir vēlme koncentrēties šajās pēdējās nedēļās, lai sasniegtu gada mērķus, kvotas un nekavētu termiņus. Tajā pat laikā daudzo tuvojošos svētku pasākumu dēļ ir viegli zaudēt fokusu uz uzdevumu paveikšanu. Šo laiku varam saukt arī par “apjukuma sezonu.”

Šādi domājot, izlasīju citātu, kurš te labi iederas, no grāmatas  Peopleware: Productive Projects and Teams (līdzautori - programmēšanas inženieri, konsultanti - Toms De Marko un Timotejs Listers): “Ir miljons veidi, kā pazaudēt darba dienu, bet nav ne viena paša, kā atgūt kaut vienu.”

Viņu teiktais ir patiesība. Laiks bez apstājas iet uz priekšu, un, kad minūte, stunda vai diena ir pagājusi, tas ir neatgriezeniski. Līdzīgi kā mēģināt zobu pastu, kad tā izspiesta no tūbiņas, iedabūt atpakaļ. Iespējams, tas ir cilvēciski jeb mūsu dabā, pēc gara un nogurdinoša gada vēlēties nospiest pogu – “Pauze”. Mēs esam uzcītīgi strādājuši un jūtamies pelnījuši iespēju atgūt elpu. Tajā pat laikā iespējas, kuras parādās gada pēdējās nedēļās, iespējams, pēc Jaunā gada vairs nebūs.

Šeit mēs saduramies ar vajadzību būt līdzsvarā: Svinot to, ka esam izdzīvojuši vēl vienu gadu, ar tā panākumiem, neveiksmēm un izaicinājumiem. Bet arī apzinoties, ka vēl ir atlicis daudz darāmā. Kā apgalvots senā teicienā: “Tempus fugit (Laiks skrien).”.

Bībele runā par to, cik svarīgi, lai mēs sevi redzētu kā pārvaldniekus gan laikam, gan iespējām, kuras mums dotas. Piemēram:  “Izmantojiet laiku, jo šīs dienas ir ļaunas” (Pāvila vēstule efeziešiem 5:16). Šī rakstu vieta mūs pamāca būt gudriem ikdienā, investējot laiku, nevis to izšķērdējot tukšās, beznozīmīgāsun bezvērtīgās nodarbēs.

Tiem, kuri sevi darba vietā apliecina kā Kristus sekotāji, Pāvila vēstulē kolosiešiem 4;5, teikts: “Izturieties gudri pret tiem, kas nepieder pie draudzes; izmantojiet šo laiku.” Citā tulkojuma variantā teikts, lai no katras iespējas iegūstam maksimāli iespējamo. Iespējams, tas ir īpaši būtiski Ziemassvētkos un laikā ap tiem, kad uzsvars, šķiet, tiek likts uz visu, izņemot patieso svētku būtību – Jēzus piedzimšanas svinēšanu.

Vai starp šim trakajām aktivitātēm, cenšoties paveikt visu biznesa kalendārā ieplānoto, pabeigt projektus un izpildīt līgumsaistības, plānojot svētku pasākumus un pērkot dāvanas, mēs kalpojam kā efektīvi Kristus vēstnieki biznesa vidē? Vai Jēzus Kristus spēka klātbūtne atspoguļojas mūsos par spīti stresam un spiedienam, ko rada šis gada cēliens? Lūk, vēl viens skatījums uz iepriekš teikto:

Runājiet un darbojieties gudri. Šis gada laiks var būt ideāls laiks, kad parādīt un izskaidrot, ko mūsu ticība mums nozīmē – un ko tā var nozīmēt citiem. “Reizē lūdziet arī par mums, lai Dievs mūsu sludināšanai atvērtu durvis, ka es varētu sludināt Kristus noslēpumu, kura dēļ esmu važās, un lai es to varu darīt zināmu, kā tas man pienākas. Izturieties gudri pret tiem, kas nepieder pie draudzes; izmantojiet šo laiku. Jūsu runa lai aizvien ir tīkama, ar sāli sālīta, lai jūs zinātu, kā ikvienam atbildēt” (Kolosiešiem 4:3-6).

© Roberts Dž . Tamasi ir viceprezidents bezpeļņas organizācijai Līderu Mantojums, Atlantā, ASV.



 

Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1. Kā Ziemassvētku un gada nogales tuvošanās parasti ietekmē jūs darbā? Vai arī jūs „apjūkat”, kad visapkārt tik daudz pasākumu, vai arī spējat palikt tikpat produktīvs kā parasti?

 

2. Kā visbiežāk mēdzat „pazaudēt darba dienu” vai tās daļiņu? Kā jūs varētu censties no tā izvairīties?

 

3. Vai piekrītat, ka šis „pestīšanas laiks” ir ļoti svarīgs vai arī domājat, ka pārāk liels uzsvars likts uz „cik vien iespējams daudz” aktivitātēm šajā specifiskajā laika sprīdī? Paskaidrojiet savu atbildi.

 

4. Kāda, jūsuprāt, ir atšķirība starp to, ko mēs darām ar savu laiku, un to, kā mēs lietojam savu laiku? Kāda loma efektīvā laika pārvaldē ir gudrībai un reaģēšanā uz iespējām?



Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties lasīt vairāk par šo tēmu, lasiet :

Salamans Mācītājs 3:1-8, 8:5-6, 9:11-12; Lūkas 12:54-56; Galatiešiem 4:4; 1. Jāņa 2:18-19

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 30 novembris 2016 22:13
 

Nākošā tiešraide:

svētdien, plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Pie Mai 03 @19:00 -
Pateicību un lūgšanu vakars
Sv Mai 05 @11:00 -
Dievkalpojums
Sv Mai 12 @11:00 -
Dievkalpojums

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 196 viesi 

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk