NOLIEGUMS - KRĪZE - DARBĪBA PDF Drukāt E-pasts
Autors NOLIEGUMS - KRĪZE - DARBĪBA   

Pirms dažiem gadiem ievēroju, ka mans asinsspiediens sāk pieaugt. Katru reizi, kad to pārbaudīju, tas bija nedaudz augstāks nekā iepriekš. Parasti to novēlu uz kādu apstākli - par daudz kafijas, biju noguris vai kādu citu viegli atrodamu attaisnojumu. Galu galā mans ārsts pateica tieši: "Jūsu asinsspiediens ir pārāk augsts, un es jums izrakstu zāles." Medikamenti iedarbojās, un mans asinsspiediens atgriezās normas robežās. Es biju noliedzošs, bet mans ārsts piespieda atzīt noliegumu un izrakstīja plānu darbībai.

Citā gadījumā sāka pieaugt mans parādu apjoms. Es nokļuvu uz slidena ceļa, kad pirmo reizi nevarēju atmaksāt visu kredītkartes patēriņu. Es turpināju domāt, ka izdarīšu to nākamajā mēnesī, bet neizdarīju to. Es noliedzu šo problēmu, līdz tā izauga par krīzi un apjoms bija lielāks nekā varēju panest. Es izstrādāju plānu un apmaksāju savus parādus apmēram tādā pat laikā, kā tos uzkrāju.

Katru, sava pieaugušā mūža, dzīves gadu es savam svaram pievienoju nelielu daudzumu svara. Es sevi pārliecināju, ka tas ir normāli, turklāt zināju daudzus, kuriem liekais svars bija daudz lielāks. Tāpat iestāstīju sev, ka svari nav precīzi, kurpes smagas, tikko apēdu lielas pusdienas, arī svars dienas dažādos laikos varētu būt mainīgs.

Tas beidzās ar to, ka mans svars pārsniedza manu komforta zonu. Tas kļuva par personisku krīzi. Es nopirku elektroniskos svarus un sāku svērties katru dienu vienā un tajā pat laikā. Es negribēju mainīgos, kurus varētu attaisnot ar pieņēmumiem. Vēl vienu reizi es biju noliedzis, piedzīvojis krīzi un izstrādājis darbības plānu.

Pirms daudziem gadiem es sāku buksēt arī garīgi. Kad biju jauns, es gāju uz baznīcu, man pat bija "reliģiska pieredze". Es atskatījos uz šo pieredzi, pārliecināts, ka man ar Dievu viss ir kārtībā, bet kaut kā tomēr apzinājos, ka tomēr tā nav patiesība. Galu galā es piedzīvoju ticības krīzes punktu un zināju, ka man jāmaina sava dzīve. Es atsāku apmeklēt baznīcu un pievienojos Bībeles studiju grupai. Te es atguvu savu skatījumu uz Dievu, kāds tas bija manā bērnībā, piedaloties svētdienas skolas nodarbībās.

Pēc gara dvēseles izmeklēšanas procesa es nolēmu kļūt par uzticīgu Kristus sekotāju - tagad jau kā pieaugušais, jau ar noteiktu darbības plānu. Līdzīgi kā ar manu augsto asinsspiedienu, lieko svaru un parādiem, es biju noliedzis ticības trūkumu savā dzīvē. Man bija ticības krīze un sapratne, ka jāmainās un šī krīze mani noveda pie jaunas un nobriedušākas ticības Jēzum Kristum.

Gadiem ejot, esmu redzējis līdzīgu scenāriju arī daudzu citu cilvēku dzīvēs, daudzās dažādās sfērās. Dažiem spēja dzīvot, noliedzot problēmu, ir augstāka, šķiet, viņi nekad nespēj sasniegt to krīzes punktu, kurā jāsaprot, ka nepieciešamas darbības. Citi apjauš realitāti un sper nepieciešamos soļus vēl pirms iestājusies lielāka krīze. Vai jūsu dzīvē ir sfēras, kurās esat noliedzošs? Vai jums tuvojas krīze, kas prasa tūlītēju rīcību?

Es jums iesaku konsultēties ar citiem, lūgt palīdzību Dievam, uzticamiem draugiem. "Kad jūs Mani meklēsit, jūs Mani atradīsit. Ja jūs no visas sirds Mani meklēsit, Es būšu atrodams, tā saka Tas Kungs..." (Jeremijas 29:13). "Atziņās piedzīvojis vīrs ir spēcīgs, un sapratīgs vīrs ir varens savā spēkā. Jo karš vedams ar apdomu un padomu, un, kur daudz gudru padomnieku, tur ir uzvara" (Salamana pamācības 24:5-6).

@Džims Matiss ir rakstnieks un neliela uzņēmuma īpašnieks Overland Park, Kanzasā. Viņa jaunākā grāmata ir "The Camel and the Needle, A Christian Looks at Wealth and Money." Iepriekš viņš vadīja kafejnīcu kā arī bija Kanzasas pilsētas CBMC izpilddirektors Misūri.


Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1. Vai jums kādreiz ir bijušas problēmas ar parādiem, veselību vai destruktīvu uzvedību, kad pirms noteiktas rīcības uzsākšanas, esat to ilgu laiku noliedzis? Ja jā, aprakstiet problēmu, kā tā jūs iespaidoja un ko darījāt, lai to novērstu.


2.  Vai ir iespējams, ka joprojām esat nolieguma posmā attiecībā uz kādām problēmām jūsu dzīvē? Kā jūs varētu to atklāt, pirms tās pārvēršas krīzēs?

 

3. Kā ar jūsu garīgo dzīvi? Vai esat pareizās attiecībās ar Dievu? Kāpēc jā vai nē? Ja neesat pārliecināti, iespējams, nepieciešams padoms vai konsultēšanās, kas palīdzētu godīgi novērtēt situāciju?

 

4. Iedomājieties, ka esat atklājuši kādas problēmas noliegumu savā dzīvē un tā ir sasniegusi krīzes stadiju. Vai esat gatavi meklēt padomu pie uzticama konsultanta, lai izstrādātu rīcības plānu? Kāpēc jā vai nē?


Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties lasīt vairāk par šo tēmu, lasiet :

5.Mozus grāmata 5:32-33; Psalmi 139:1-12,23; Salamana pamācības 8:17, 11:14, 19:20; 1.Timotejam 4:7.

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

Valters ir atnācisuz baznīcu

Rūdolfs ir atnācis uz baznīcu

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 23 februāris 2020 01:26
 

Nākošā tiešraide:

svētdien, plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

nav notikums

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 55 viesi 

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk