SALAMANA PAMĀCĪBU NETICAMAIS SPĒKS PDF Drukāt E-pasts
Autors SALAMANA PAMĀCĪBU NETICAMAIS SPĒKS   

Apmeklējot bēres, man ieilga saruna ar Džo, kuru nebiju saticis vairāk nekā 20 gadus. Uzzinājis, ko es daru ar Netradicionālā Biznesa tīklu, kura direktors es esmu, Džo teica, ka savā ziņā tas viņam atgādinot tēvoci.

Viņš paskaidroja, ka savulaik tēvocis sācis tirdzniecību tā saukto "zilo apkaklīšu" sfērā ar pieticīgiem līdzekļiem, bet pēc dažiem gadiem tas jau bijis miljonus vērts bizness. Kad Džo esot jautājis par panākumu cēloni, tēvocis esot atbildējis: "Pirms daudziem gadiem, meklējot atbildi uz darba problēmām, es pievērsos Salamana pamācībām. Tas izrādījās tik iedarbīgi, ka es kopš tā laika katru dienu lasīju un piemēroju pamācību nodaļas savai ikdienai."

Mana pieredze ar Salamana pamācībām ir bijusi līdzīga. Patiesībā viena no Bībeles "gudrības grāmatām", kā tā saka pati par sevi. Bet runa nav tikai par vārdiem, kurus lasām, bet tas ir Dievs, kas ir aiz katra šā vārda. Piemēram, Salamana pamācības 1:7 deklarē: "Bijība Tā Kunga priekšā ir atziņas sākums. Ģeķi nonievā gudrību un pamācību." Šie vārdi var šķist skarbi, bet, turpinot lasīt katru no grāmatas 31 nodaļām, mums kļūst saprotams kāpēc.

Salamana pamācības nav filozofijas grāmata un arī ne augsts ideālisms, bet gan piezemēts "ceļa klājums", praktiski principi un priekšraksti. Salamana pamācībās 7:2 mums teikts: "Ja tu paturēsi savā atmiņā dzīvus manus baušļus un, ja tu glabāsi manus likumus kā savu acuraugu, tad tu dzīvosi." Mācība, ko atrodam Salamana pamācībās, ir sevi pierādījusi kā piemērotu un noderīgu darba videi, tāpat kā jekurai citai dzīves sfērai.

Esmu dzirdējis par vadītājiem, kuri katru nedēļu notur sapulces, lai apspriestu Salamana pamācībās ietverto gudrību, daži no viņiem pat sevi neuzskata par Jēzus Kristus sekotājiem. Pat esoši ārpus Dieva ģimenes viņi redz šo Vecās Derības grāmatā pausto patiesību vērtību. Lūk, daži piemēri, ko varam no tās mācīties. Lai konsekventi smeltos gudrību darbam, vērsieties pie Salamana pamācībām regulāri.

Dusmas. "Bezprātīgais tūliņ izrāda atklāti savas dusmas, bet, kas apslēpj to, ka ir apkaunots, tas ir gudrs" (Salamana pamācības 12:16). "Dusmīgais cilvēks parasti uzsāk rāšanos, pacietīgais turpretī izlīdzina nesaskaņas" (Salamana pamācības 15:18).

Rīcība sekas. "Ļaunajiem nekas nepalīdz, pat ja viņi arī visi saliktu savas rokas kopā, bet taisno dzimums tiks paglābts" (Salamana pamācības 11:21). "Dažam kāds ceļš labi patīk, bet beidzot tas viņu tomēr noved nāvē" (Salamana pamācības 14:12).

Disciplīna un labošana. "Kas pārmācību pieņem, ir ceļā uz dzīvību, bet, kas neievēro brīdinājumu, tas maldās" (Salamana pamācības 10:17). "Kas neievēro pārmācību, piedzīvo nabadzību un kaunu; kas ļaujas sevi pārmācīt, kļūs augstā godā" (Salamana pamācības 13:18).

Gudra padoma meklēšana. "Kur nav krietnas vadības, tur tauta iet bojā, bet, kur daudz sapratīgu padomdevēju, tur viss izdodas labi" (Salamana pamācības 11:14). "Atziņās piedzīvojis vīrs ir spēcīgs, un sapratīgs vīrs ir varens savā spēkā. Jo karš vedams ar apdomu un padomu, un, kur daudz gudru padomnieku, tur ir uzvara" (Salamana pamācības 24:5-6).

Finanšu pārvaldība. "Bagātība sarūk, ja to šķiež, bet, ja ko krāj un tur cieši rokā, tad tāda manta un bagātība aug augumā" (Salamana pamācības 13:11). "Bagātais valda pār nabagiem, un, kas aizņemas, kļūst par aizdevēja kalpu" (Salamana pamācības 22:7).

@2020, Unconventional Business NetworkResource Center, Inc. Adaptēts ar "Integrity Moments with Rick Boxx," atļauju. Komentāri saistībā ar integritāti, raugoties no kristieša perspektīvas. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet www.unconventionalbusiness.org. Viņa jaunā grāmata: "Unconventional Business", nodrošina "Five Keys to Growing a Business God’s Way."


Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1. Vai jūs, vai arī kāds, kuru pazīstat, esat veltījuši laiku, lai izlasītu visu Salamana pamācību grāmatu? Ja jā, kāda tam bija ietekme?


2.  Kā jūs definētu "gudrību"? Kā jūs to atšķirat no zināšanām vai pieredzes?

 

3. Kuras no šajā rakstā citētajām Salamana pamācību vietām jums šķiet visinteresantākās vai "visdziļākās"? Paskaidrojiet savu atbildi.

 

4. Tā kā Salamana pamācībās ir 31 nodaļa, kā būtu, ja jūs apņemtos vienu mēnesi, katru dienu izlasīt pa vienai pamācībai un tad izvērtēt, ko šajā laikā esat iemācījušies?

 

Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties lasīt vairāk par šo tēmu, lasiet :

Salamana pamācības 14:4, 15:33, 16:32, 18:16, 19:9, 20:25, 24:27, 27:4, 27:8, 27:17.

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

Valters ir atnācisuz baznīcu

Rūdolfs ir atnācis uz baznīcu

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 05 februāris 2020 23:05
 

Nākošā tiešraide:

svētdien, plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Sv Jūl 28 @11:00 -
Dievkalpojums
Sv Aug 04 @11:00 -
Dievkalpojums

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 211 viesi 

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk