APRĪKOTI LABIEM DARBIEM PDF Drukāt E-pasts
Autors APRĪKOTI LABIEM DARBIEM   

Uzzinot, ka es esmu rakstnieks, cilvēki bieži vien saka: "O, es to nekad nevarētu. Rakstīšana priekš manis ir par sarežģītu." Man tas izraisa smaidu, jo es līdzīgi jūtos saistībā ar cita veida darbiem. Es apbrīnoju cilvēkus ar tehniskām iemaņām, tādām kā galdnieku, namdaru, santehniķu, elektriķu u.c. praktisko un amatniecisko darbu veikšanas spējām. Es nestādos priekšā, kā ar saviem darbiem galā tiek grāmatveži. Mani aizrauj tie, kuri var brīvi runāt publikas priekšā. Apdāvināti līderi, kuri spēj mobilizēt un iedvesmot savus padotos, raisa manī cieņu.

Mēs katrs esam atšķirīgi, izņemti no unikālas "rīku kastes", pilnas ar dāvanām, prasmēm un pieredzes. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ esam viens otram vajadzīgi, lai, kopā strādājot, papildinātu spējas. Tomēr, vai esat kādreiz domājuši par to, no kurienes nāk jūsu iedzimtie talanti un prasmes?

Rakstīt es uzsāku ļoti agri. Lai arī kā karjeras iespējamību es to neuzskatīju līdz koledžas otrajam gadam, tā bija manas dzīves patīkama sastāvdaļa, kaut kas tāds, kas mani aizrāva arvien vairāk un vairāk. Interesanti, ka tā nebija kāda noteikta diena, kad es nolēmu: "Es domāju, ka turpmāk nodošos rakstniecībai, nevis būšu mehāniķis, ārsts, jurists vai zinātnieks." Tas bija tā, it kā rakstīšana būtu manī "ieausta", būtiska manis sastāvdaļa gan kādreiz, gan arī šodien.

Mans secinājums tam, no kurienes rodas mūsu iedzimtās spējas, ir vienkāršs: Dievs tās mums dāvina tā, kā Viņš redz tās iederamies. Daži cilvēki ir dzimuši pārdevēji, citiem ir īpašas spējas vadīt, kamēr citi ir unikāli inženieri, skolotāji, medmāsas vai arhitekti.

Psalmi 139:14 par Dievu teikts, "Es Tev pateicos, ka es esmu tik brīnišķi radīts, brīnišķi ir Tavi darbi, mana dvēsele to labi zina." Es ticu, ka tas ietver talantus un īpašās dāvanas, kuras dažkārt parādās jau agrā bērnībā, kā absolūtā dzirde vai matemātikas ģēnijs, kurš var atrisināt vissarežģītāko vienādojumu, kamēr vienaudži pat neprot īsti lasīt.

Bet šis īpašais "aprīkojums" nebeidzas mātes klēpī. Tas tiek papildināts visas dzīves garumā, kad esam jutīgi pret Viņa vadību un pakļaujamies Viņa aicinājumam. Pārdomājiet:

Dāvanu lietošana piepilda Dieva gribu. Tas, kā lietojam savus unikālos talantus un spējas, neietekmē tikai mūs pašus, bet piepilda Dieva gribu mūsu dzīvēm, tāpat kā Viņa perfekto plānu mūžībai. "Bet miera Dievs... lai ikkatrā labā darbā dara jūs spējīgus piepildīt Viņa gribu, jūsos to padarot, kas Viņam labi patīk caur Jēzu Kristu, Viņam lai ir gods mūžu mūžos. Āmen." (Ebrejiem 13:20-21).

Mūsu prasmes ir daļa no Dieva plāna. Mūsu iedzimtās spējas ir dāvinātas saskaņā ar Dieva lielāko mērķi, tās dara mūs spējīgus kalpot Viņam un citiem visefektīvākajā veidā. "Jo mēs esam Viņa darbs, Kristū Jēzū radīti labiem darbiem, kurus Dievs iepriekš sagatavojis, lai mēs tajos dzīvotu" (Efeziešiem 2:10).

Mūsu spējas jālieto saskaņā ar Dieva Vārdu. Darbs, kuru darām, un spējas, kuras lietojam, vislabāk piepildās, ja ir lietotas saskaņā ar patiesību un principiem, kurus Dievs atklājis Bībelē. "Visi šie raksti ir Dieva iedvesti un ir noderīgi mācībai, vainas pierādīšanai, labošanai, audzināšanai taisnībā, lai Dieva cilvēks būtu pilnīgs, sagatavots katram labam darbam" (2. Timotejam 3:16-17).

@2018. Roberts Dž. Tamasi ir autors grāmatām Business at Its Best: Timeless Wisdom from Proverbs for Today’s Workplace; Tufting Legacies; un līdzautors, kopā ar David A. Stoddard, The Heart of Mentoring, un rediģējis daudzas citas t. sk. Mike Landry sarakstīto Advancing Through Adversity. Roberta tīkla lapa ir www.bobtamasy-readywriterink.com, un katru otro nedēļu publikācija blogā: www.bobtamasy.blogspot.com


Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1. Kad jūs nolēmāt darīt to darbu, ko darāt pašlaik? Kas to rosināja? Vai, jūsuprāt, tas ir saskaņā ar Dieva doto jūsu "aprīkojumu"?


2.  Ja jūs varētu izvēlēties jebkuru darbu, vai turpinātu pašreizējo? Kāpēc jā vai nē?

 

3. Kādas ir jūsu unikālās dāvanas, talanti un spējas? Vai piekrītat, ka tās ir Dieva dotas, pat, ja esat pielikuši pūliņus, lai tās attīstītu? Paskaidrojiet savu atbildi.

 

4. Ja mēs piekrītam, ka šīs dabīgās īpašības ir Dieva dotas, kāda tam ir ietekme uz to, kā sekojam savam aicinājumam, darām savu darbu?

 

Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties lasīt vairāk par šo tēmu, lasiet :

Salamana pamācības 14:23, 21:5; Salamans mācītājs 9:10; Romiešiem 12:11; Kolosiešiem 3:17,23.

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

Pēdējās izmaiņas: Sestdiena, 21 jūlijs 2018 23:28
 

Nākošā tiešraide:

svētdien, plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Sv Jūl 28 @11:00 -
Dievkalpojums
Sv Aug 04 @11:00 -
Dievkalpojums

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 197 viesi 

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk