NEAIZVIETOJAMS KĀ MOBILAIS TELEFONS? PDF Drukāt E-pasts
Autors NEAIZVIETOJAMS KĀ MOBILAIS TELEFONS?   

Kā mēs varējām kādreiz izdzīvot bez mobilajiem telefoniem? Vai esat pēdējā laikā par to domājuši? Pirms desmitiem gadu, pirms tie kļuva par ierastu lietu, tas nebija svarīgi. Ja mums vajadzēja steigšus piezvanīt, mēs meklējām taksofonu. Ja kādam vajadzēja sazināties ar mums, kamēr mēs braucām auto vai atradāmies  kur citur bez iespējas mums piezvanīt, viņiem vienkārši nepaveicās.

Tomēr šodien, ja izejam no mājām vai darba bez telefona, dažķārt šķiet, ka esam aizmirsuši uzģērbt būtisku apģērba gabalu. Mēs jūtamies gandrīz kaili. Pagājušā gadsimta 80. gados man bija draugs, kurš kļuva par veiksmīgu pārdošanas vadītāju vienā no pirmajām mobilo servisu kompānijām Cellular One. Tajās dienās vajadzēja būt gandrīz vai kultūristam, lai panestu neliela čemodāna izmēra mobilo telefonu, bet pārdošanas process bija līdzīgs kā tagad. Tagad tos viegli var ielikt kabatā vai rokassomiņā.

Mobilie telefoni, pateicoties tehnoloģiju attīstībai, mūsu dzīvēs ir kļuvuši neaizvietojami. Veiksmīgs biznesa vai profesionālās vides cilvēks nav iedomājams bez mobilā telefona, līdzīgi kā auto bez riepām. Tas īpaši labi nepildīs savas funkcijas, tāpat arī viņi. Bet patiesībā, meklēt iespēju savā darba vidē integrēt ticību bez Bībeles, resursa, kas mums viegli pieejams, arī nav rekomendējams.

Pirms kāda laika man iedeva kopiju no īsa rakstiņa no labi zināmā avota “Anonymous”, kurš uzdeva jautājumu: “Kas notiktu, ja mēs attiektos pret savu Bībeli tāpat kā pret savu mobilo telefonu?”

Pārdomājiet sekojošo:

- Kas notiktu, ja mēs nēsātu savu Bībeli kabatā vai rokassomiņā?

- Kas notiktu, ja mēs to pārlapotu vairākas reizes dienā?

- Kas notiktu, ja mēs grieztos atpakaļ, ja būtu to aizmirsuši mājās vai darbā?

- Kas notiktu, ja mēs to lietotu, lai saņemtu ziņas no teksta?

- Kas notiktu, ja mēs attiektos pret to tā, it kā bez tās nevarētu dzīvot?

- Kas notiktu, ja mēs to dāvinātu ģimenes locekļiem kā labu dāvanu?

- Kas notiktu, ja mēs paļautos uz to savos ceļojumos?

- Kas notiktu, ja mēs to lietotu ārkārtas situācijās?

Bībele nav reliģiska grāmata, tā ir rokasgrāmata dzīvei un darbam. Dievs mums to ir devis, lai tā mūs vadītu cauri iespējām, lēmumiem un izaicinājumiem katru dienu. Lūk, daži piemēri par tās vērtīgumu:

Gudrības avots. Starp daudzām vērtībām Bībelē, kas nepieciešamas lai gūtu panākumus un iemaņas vadīšanā, nav svarīgāka par gudrību: “piesavināties dzīves ziņu, iekšēju stāju un prātu, mācīties gudrību, tiesu, taisnību un vienkāršas sirds skaidrību” (Salamana Pamācības 1:2-3).

Ceļvedis. Bībele atbild uz jautājumiem ko darīt, kā darīt un kāpēc: “Visi šie raksti ir Dieva iedvesti un ir noderīgi mācībai, vainas pierādīšanai, labošanai, audzināšanai taisnībā, lai Dieva cilvēks būtu pilnīgs, sagatavots katram labam darbam” (Pāvila 2. vēstule Timotejam 3:16-17).

Panākumu avots. Mēs visi meklējam drošu ceļu uz panākumiem. Bībele to apsola: “Lai tava mute nepamet šo bauslības grāmatu, bet apdomā dienām un naktīm, ka tu vari turēt un darīt visu, kas tur ir rakstīts, tad tavi ceļi tev labi izdosies un tad tev laimēsies” (Jozuas grāmata 1:8).

© Roberts Dž . Tamasi ir viceprezidents bezpeļņas organizācijai Līderu Mantojums, Atlantā, ASV.



 

Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1. Skalā no 1 līdz 10, cik ļoti paļaujaties uz savu mobilo tālruni? Kas mainītos, ja kāda iemesla pēc darbs būtu jāveic, neizmantojot to? Vai tas būtu viegli, ja tā notiktos?

 

2. Vai esat kādreiz aizmirsis mobilo telefonu mājās vai darbā? Kā jūs jutāties?

 

3. Vai varat iedomāties, ka tos pašus principus, kas attiecas uz atkarību no mobilajiem sakariem,  piemērojat atkarībai no Bībeles? Paskaidrojiet savu atbildi.

 

4. Ja jums būtu jāapraksta, kā Bībele ietekmē, ja vispār, jūsu attieksmi pret ikdienas darbu, kāds šis apraksts būtu? Vai šī ietekme varētu pieaugt gan ikdienas aktivitātēs, gan pieņemot lēmumus? Kāpēc jā vai nē?



Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties lasīt vairāk par šo tēmu, lasiet :

Psalmi 119:9-11,105; Efeziešiem 2:8-10; Mateja 4:4; Jāņa 17:17; Ebrejiem 4:12

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 24 oktobris 2016 19:26
 

Nākošā tiešraide:

svētdien, plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Sv Apr 28 @11:00 -
Dievkalpojums
Pie Mai 03 @19:00 -
Pateicību un lūgšanu vakars
Sv Mai 05 @11:00 -
Dievkalpojums

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 195 viesi 

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk