VAI TAISNĪBA, KA LĪDZI NEKO NEPAŅEMSIM? PDF Drukāt E-pasts
Autors VAI TAISNĪBA, KA LĪDZI NEKO NEPAŅEMSIM?   

Laiku pa laikam mēs varam dzirdēt frāzi: “Jūs nevarat paņemt to līdzi.” Tā norāda uz to dienu, kad atstāsim šo pasauli, un mēs nevarēsim paņemt līdzi koferus ar mantām. Aiz katafalka nesekos kravas auto. Pēc kāda bagāta un starptautiski pazīstama uzņēmēja nāves, kad tika jautāts, ko viņš ir atstājis, kompānijas pārstāvis atbildēja ļoti precīzi: “Visu!”

Dīvaini, tomēr nereti mēs nerīkojamies tā it kā tā būtu patiesība. Daudzi no mums uzkrāj mantu, cik vien ļauj ienākumi. Dažiem tas nozīmē vairākas mājas, daudzi auto, skapji pilni ar drēbēm, kurās varētu saģērbt veselus ciemus trešajās pasaules valstīs, dārgi atvaļinājumu ceļojumi, neskaitāmi gadžeti, ka pietiktu vairākām dzīvēm. Mēs raizējamies par investīciju portfeļiem, agonizējot, kad ieņēmumi krītas un līksmojot (īslaicīgi), kad tie paaugstinās.

Taču, līdz ar pēdējo elpas vicienu, viss, ko esam uzkrājuši paliek aiz mums, iespējams, ģimenes locekļiem un mūsu mīļajiem, vai arī valdībai mantojuma nodokļu formā. Tad, ja patiesībā mēs neko nevaram paņemt līdzi, kāpēc mūsu izturēšanās rāda, ka domājam savādāk?

Nesaku, ka materiālās lietas – TV, telefoni, mājas, dažāda veida transporta līdzekļi, svārki, kleitas, krekli, grāmtas, laivas, pat boulinga bumbas – piemīt kas nepareizs. Bet, ja tas prasa visu mūsu uzmanību un nodošanos, varētu būt ieteicams pārskatīt mūsu prioritātes un aizraušanās. Bībelē varam atrast pilnīgi atšķirīgu skatījumu uz visām “mantām”, un to ir vērts apdomāt:

Materiālie labumi ir slikti skolotāji. Mēs varam mums piederošās lietas izmantot kā darba rīkus, kā kalpus, kas padara mūs spējīgus īstenot labus darbus. Vai arī tās var kļūt par pielūgsmes objektiem, patērējot mūsu laiku, talantu un enerģiju. Jēzus teica: “Neviens nevar kalpot diviem kungiem: vai viņš vienu ienīdīs un otru mīlēs, jeb viņš vienam pieķersies un otru atmetīs. Jūs nevarat kalpot Dievam un mantai” (Mateja 6:24).

Materiālie labumi pieprasa mūsu jūtas. Pietiekams naudas daudzums mūsu bankas kontā nav slikta lieta, ja vien spējam definēt, ko nozīmē pietiekami. Tomēr pārāk daudziem bankas konts kļūst par apsēstību, turklāt uz apkārtējo cilvēku rēķina. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ Jēzus teica: “Nekrājiet sev mantas virs zemes, kur kodes un rūsa tās maitā un kur zagļi rok un zog. Bet krājiet sev mantas debesīs, kur ne kodes, ne rūsa tās nemaitā un kur zagļi nerok un nezog. Jo, kur ir tava manta, tur būs arī tava sirds” (Mateja 6:19-21). Ko Viņš domāja ar “mantas debesīs”?

Materiālie labumi nekad nav pietiekami daudz. Cik daudz cilvēkus jūs esat satikuši, kuri no sirds teikuši: “Man ir viss ko man vajag. Es nekad negribēšu vēl kaut ko”? Iespējams, ne visai daudz, ja vispār.  Uz jautājumu: “Cik daudz ir pietiekami?”, vairums no mums, ja esam godīgi, atbildētu: “Tikai vēl mazliet.” Par to izraēļu kēniņš Sālamans, kuram bija iespējams gudrākā jebkad dzīvojuša cilvēka reputācija, rakstīja sekojoši: “Kas mīl naudu, tam nekad nepietiek naudas, un, kam ir prieks par bagātību, tam nekad nepietiek ar ienākumiem…. Ja manta vairojas, tad vairojas arī tie, kas to apēd, un kāds labums tad tam, kam tā pieder, kā tikai acīm paskatīties…. Kailam, kāds viņš nācis no mātes klēpja, tādam viņam atkal jāaiziet, un viņš nevar pat arī ne to vismazāko līdzi paņemt no savu pūliņu ieguvuma, lai to paturētu savā īpašumā” (Salamans Mācītājs 5:9-14).

© Roberts Dž . Tamasi ir viceprezidents bezpeļņas organizācijai Līderu Mantojums, Atlantā, ASV.


 

Jautājumi pārdomām/diskusijai:

 

1. Kad kāds saka: “ Jūs nevarat paņemt to līdzi,” vai ko līdzīgu, kas nāk jūsu prātā?

 

2.  Kā jūs raksturotu to, cik svarīga loma jūsu dzīvē ir naudai un materiālajiem labumiem?

 

3. Vai pazīstat kādu, kurš pārmēru fokusējas uz bagātību un materiālo labumu gūšanu, ka tas kaitē viņam pašam? Ko esat novērojis saistībā ar šo personu dzīvi?

 

4. Ja esam bruņoti ar zināšanām un pārliecību, ka vienalga, cik iegūsim šajā dzīvē, pēc nāves neko līdzi paņemt nevarēsim, ka tas maina mūsu attieksmi un darbības attiecībā pret mūsu īpašumā esošajām lietām – lai mēs nekļūtu par to īpašumu? Kā mēs varam, atbilstoši Jēzus teiktajam : „Krāt mantu debesīs?”


Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties lasīt vairāk par šo tēmu, lasiet :

Salamana Pamācības 11:4, 11:18,25, 28, 15:6, 18:11, 19:4,17; Salamans Mācītājs 2:10-11, 4:8, 9:7-10

 


Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 02 marts 2016 21:01
 

Nākošā tiešraide:

svētdien, plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Cet Mar 28 @19:00 -
Zaļās ceturtdienas dievkalpojums
Pie Mar 29 @11:00 -
Lielās piektdienas dievkalpojums
Sv Mar 31 @07:00 -
Lieldienu rīta dievkalpojums
Sv Mar 31 @11:00 -
Dievkalpojums
Pir Apr 01 @12:00 -
Meklē Lieldienas VBD
Pie Apr 05 @19:00 -
Pateicību un lūgšanu vakars
Sv Apr 07 @11:00 -
Dievkalpojums

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 180 viesi 

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk