KAD SADURAS DARBS UN ĢIMENE PDF Drukāt E-pasts
Autors KAD SADURAS DARBS UN ĢIMENE   

Marija šai dienai bija gatavojusies vairākus mēnešus, un tagad viņas sestdienas rīta solo klavierkoncerts bija gandrīz jau klāt. Viņai bija grūti domāt par kaut ko vēl citu. Visvairāk viņu sajūsmināja tas, ka atnāks arī viņas tētis! Domās viņa atcerējās visas tās reizes, kad viņš netika uz līdzīgiem pasākumiem, jo bija jāstrādā un darbs bija saistīts ar daudziem komandējumiem.

Tad dienu pirms solokoncerta piezvanīja tēva boss.  “Vai vēsture atkārtosies?” viņa nodomāja, kad tēvs runāja pa telefonu ar savu darba devēju. “Vai viņam atkal būs jādodas prom no pilsētas?”

No tiem fragmentiem ko Marija saklausīja, viņa zināja, ka tēvs dara visu iespējamo, lai nebūtu jādodas ceļā. Bet, kad viņš nolika klausuli, bija skaidri redzams, ka viņam nav veicies. Viņam bija jālido jau tajā pat vakarā. Viņa klātbūtne koncertā bija neiespējama.

Marija centās saņemties, lai uzvestos kā pieaudzis cilvēks. Galu galā viņai jau bija gandrīz desmit gadi. Bet šoreiz skumjas bija lielākas kā jebkad. “Kāpēc tēva darbs vienmēr ir svarīgāks par ģimeni?” viņa bija neizpratnē.

Viņas tēvs, spiests vēlreiz sarūgtināt meitu, pārdomāja līdzīgu jautājumu: “Man patīk mans darbs, bet man nepatīk atstāt ģimeni nelaikā atkal un atkal. Vai nav iespējama veiksmīga karjera, neziedojot tai ģimeni?”

 

JAUTĀJUMI DISKUSIJAI:

1. “Ticība, ģimene un darbs” – daudziem no mums šāda prioritāšu secība šķiet pareiza. Bet pat ar vislabākajiem nodomiem, realitāte bieži vien prioritāšu secību apgriež otrādi. Darbs sevi nostāda saraksta augšgalā, vēlamies to vai nē. Kā mēs visefektīvāk varam atrast laiku vissvarīgākajām lietām, lai būtu droši, ka mēs kontrolējam prioritātes, nevis ļaujam tā kontrolēt sevi?

2. Ko Marijas tēvs var darīt, lai stiprinātu savas saites ar meitu, it īpaši, ja komandējums ir neizbēgams un viņš zina, ka Marija būs vēlreiz jāsarūgtina?

Vai ir iespējams un vai vajadzētu, ka darba ņēmējs un darba devējs jau iepriekš vienojas par personīgo un ģimenes interešu ņemšanu vērā, tādējādi izslēdzot iespējamu svarīgu pasākumu un darba interešu konfliktu? Vai arī darba devējiem ir atbildība tikai klientu un akcionāru priekšā, lai viņu intereses tiktu ievērotas neskatoties ne uz ko? Paskaidrojiet savu atbildi.

 

LABĀKĀ PRAKSE

Uzņēmumi cieš neveiksmi, ja nenovērtē pietiekami augstu vai pieļauj kļūdas, vērtējot ģimenes svarīgumu. Dzenoties pēc panākumiem, tie ignorē realitāti, ka darbinieki ir daudzšķautņainas personības, indivīdi ar svarīgām dzīves jomām ārpus darba vietas.

Labākie uzņēmumi, tādi, kuri lepojas ar apmierinātiem un lojāliem darbiniekiem, cenšas kļūt un palikt ģimenēm draudzīgi. Šie uzņēmumi saprot, ka to produktīvākie un efektīvākie darbinieki bauda laimīgu ģimenes dzīvi. Tāpēc tajos tik uzsvērtas ģimenes vērtības un tās iestrādātas uzņēmuma politikā un praksē.

 

PĀRDOMĀM

Ir kārdinoši darba vajadzības likt pirmajā vietā, bet gudri vadītāji apzinās ilglaicīgo vērtību nozīmi, kā, piemēram, cik svarīgi ir iespēja sabalansēt personīgās un profesionālās vajadzības. Un šādā procesā kompānijas atklāj, ka kļuvušas produktīvākas un pelnošākas. “Bet dzenieties papriekš pēc Dieva valstības un pēc Viņa taisnības, tad jums visas šīs lietas taps piemestas” (Mateja 6:33).

Šķiet, ka dažas kompānijas vēlas no saviem darbiniekiem izspiest pēdējo enerģijas kripatiņu, bet tas nereti iesaistītajiem izmaksā ļoti dārgi. Tādēļ ir vērts rūpīgi apsvērt visu pušu emocionālās un radniecīgās vajadzības. “Tad nu raugaities nopietni uz to, kā dzīvojat: nevis kā negudri, bet kā gudri; izmantojiet laiku…” (Efeziešiem 5:15-16).

Ir skumji, ka biznesa un profesionālā pasaule ir „piegružota” ar izpostītām ģimenēm, kuras sagrāvuši darbinieki, nespējot veidot un kopt attiecības savās mājās. Bieži vien „vraki” nav atjaunojami. Tādēļ vēl jo svarīgāk, lai darba devēji censtos godāt ģimenes attiecības un prioritātes. Vairumā gadījumu laimīga ģimenes dzīve, it īpaši centrēta ap ticību Dievam, dod laimīgus darbiniekus. “Viņam būs jāpiegriež tēvu sirdis bērniem un bērnu sirdis saviem tēviem…” (Maleahija 3:24).


© Copyright 2015, Integrity Resource Center, Inc. Adapted with permission from "Integrity Moments with Rick Boxx," a commentary on issues of integrity in the workplace from a Christian perspective.

 

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 17 februāris 2016 20:53
 

Nākošā tiešraide:

svētdien, plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Sv Apr 21 @11:00 -
Dievkalpojums
Sv Apr 28 @11:00 -
Dievkalpojums

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 192 viesi 

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk